Kilka pytań jakie powinniśmy sobie zadać wybierając konto (część 1).

Kilka pytań jakie powinniśmy sobie zadać wybierając konto (część 1).

Wybór konta bankowe jest bardzo istotnym elementem dla każdego z nas. Można to porównać nawet do wyboru telefonu czy wyboru samochodu, jest to po prostu ważna rzecz. Pamiętajmy, aby przed wybraniem konta dobrze zapoznać się z ofertami praktycznie każdego banku. Wiele banków się nie reklamuje, a może mieć naprawdę korzystniejsze dla nas warunki.

Na samym początku powinniśmy sobie zadać pytanie, odnośnie tego jak często będziemy chcieli używać naszego konta bankowego, to bardzo ważne, część banków po prostu pobiera naprawdę duże opłaty za dokonywanie przelewów, czy to zwykłych czy internetowych. Kolejną kwestią jest także to, jakie kwoty pieniężne będą ulokowane na naszym koncie bankowym – dlaczego? Ponieważ duża część banków oferuje swoim klientom bardzo dobre oprocentowania na rachunkach oszczędnościowo rozliczeniowych. Kolejnym ważnym aspektem będzie także to, czy będziemy chcieli korzystać z naszego konta przez Internet, w niektórych bankach jest to niestety opcja odpłatna.

1 Comment

  1. Banki się nie reklamują… bez żartów;) to chyba najczęściej reklamujące się instytucje w naszym kraju. Nie mówię o samej reklamie w TV, ale ogólnie, o obecności banków w przestrzeni publicznej. A wracając do meritum – podstawa to porównanie kosztów obsługi danego rachunku. Polecam darmowe konta, gdzie wystarczy co miesiąc przelać określoną kwotę lub kupić towary za wyznaczoną sumę i jest za free.