Czym grozi zerwanie umowy lokaty czasowej?

Tak jak na każdy inny produkt finansowy tak również na lokatę bankową podpisujemy umowę. Umowa ta jest oczywiście wiążąca dla obydwu stron i powinny one przestrzegać bardzo restrykcyjnie zapisów umieszczonych w tejże umowie. Czym grozi zerwanie umowy? Oczywiście nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dzieje się tak również w przypadku zerwania umowy lokaty pomiędzy klientem, a bankiem.

Do zerwania umowy dochodzi najczęściej z powodu klienta, to on zrywa umowę i to on musi liczyć się z konsekwencjami. Zerwanie umowy jest równoznaczne z utratą wszelkich odsetek naliczonych dotychczas przez bank na nasze konto, nie mniej jednak trzeba liczyć się także z tym, ze w umowie można znaleźć się zapis, mówiący o tym, że bank ma prawo pobrać od nas dodatkowe pieniądze w przypadku gdy zerwiemy umowę.

Warto więc jest zastanowić się nad odpowiednim doborem lokaty bankowej, tak abyśmy nie musieli zrywać umowy jednocześnie tracą potencjalny zysk, czas, a do tego tracąc dodatkowe pieniądze w przypadku niekorzystnych zapisów w umowie.

Comments are closed.