Wpis otagowano "bankowe"

Lokata onLINE 3M Edycja Specjalna od neoBANKu onLINE.

Jak nie trudno zauważyć, neoBANK oferuje bardzo dużo produktów finansowych, które są doceniane przez klientów, a także dość często zauważane w różnego rodzaju pozytywnych rankingach.

Lokata onLINE 3M Edycja Specjalna jest ofertą skierowaną tylko i wyłącznie do potencjalnych klientów neoBANKu czyli tylko do nowych klientów tego banku. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 6.45 procenta, jest oprocentowaniem oczywiście stałym. Dzięki stałemu oprocentowaniu bank nie ma prawa zmieniać jego wysokości przez co możemy spać spokojnie w czasie kryzysu, kiedy to oprocentowanie lokat może spadać na łeb na szyję.

Kapitalizacja odsetek z lokaty następuje po upływie trzech miesięcy, tak więc po upływie trwania umowy, jak więc można wywnioskować lokatę zakładamy jedynie na trzy miesiące. Minimalna kwota jaką musimy wpłacić na lokatę to dziesięć tysięcy złotych, natomiast maksimum określone przez bank to aż jeden milion złotych.

W przypadku zerwania umowy otrzymujemy odsetki naliczone z oprocentowania pomniejszonego o pół procenta.

czytaj więcej

Lokata na start w Getin Online.

Getin Online jest internetowym oddziałem banku Getin Noble Bank. Getin Online oferuje specjalne produkty finansowe, które łatwo i przyjemnie możemy założyć przez internet. Jedną z ciekawszych opcji w lokatach oferowanych przez bank jest Lokata na Start.

Oferta ta jest bezpośrednio skierowana do tych klientów, którzy nie korzystali jeszcze wcześniej z tego rodzaju lokaty. Tak więc jest to lokata dla nowych klientów, jak i stałych, którzy jednak nie skorzystali jeszcze z tej oferty. Lokatę na Start można założyć tylko jeden raz. Jej oprocentowanie jest równe 6.5 procentom. Kapitalizację naliczonych odsetek bank przewiduje na koniec okresu umowy lokaty. Sama lokata jest zakładana tylko na okres dwóch miesięcy. Minimalna kwota jaką musimy wpłacić na konto lokaty to pięćset złotych, natomiast maksimum jakie możemy zainwestować to aż sto tysięcy złotych. Oprocentowanie tej lokaty jest stałe, więc śpimy spokojnie bez obaw, że bank zacznie zmieniać oprocentowanie na gorsze (lub też lepsze).

W razie zerwania umowy tracimy wszystkie nagromadzone odsetki.

czytaj więcej

Wybieranie konta bankowego – podsumowanie.

Wybieranie konta bankowego – podsumowanie.

Znając już odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie powinniśmy rozpocząć przeszukiwanie ofert banków. To zawsze nasze potrzeby oraz wymagania odnośnie funkcjonalności powinny stanowić priorytet przy wyborze konta, a nie jak wydaje się większości – promocje, specjalne oferty i powiedzenie „ że coś jest tańsze od tamtego, więc wybiorę to”.

W sieci znajduje się wiele ciekawych narzędzi do porównywania kont bankowych, nie bójmy się ich używać, to słowa kierowane szczególnie do osób dorosłych, które mają tendencję do przyzwyczajeń, co zresztą powoduje, że często tracą na swoich wyborach, ponieważ pozostają wierni swoim wcześniejszym bankom lub kierują się decyzją znajomych, która niestety często jest mylna i mniej opłacalna.

Konta bankowe powinniśmy porównywać pod względem opłat za przelewy, opłat za prowadzenie, a także opłat za kartę płatniczą. To bardzo ważne, często opłaty mogą nas przerosnąć, ponieważ banki stawiają przeróżne warunki. Należy także czytać każdy regulamin i tym podobne dokumenty ponieważ w późniejszym czasie wszystko co było napisane drobnym druczkiem może się na nas zemiścić.

czytaj więcej

Jakie konto bankowe wybrać? To trudna decyzja.

Decydując się na założenie konta bankowego, czy to dla osoby dorosłej, czy też naszego niepełnoletniego dziecka powinniśmy poważnie się zastanowić nad tym, czego będziemy wymagali od takiego konta bankowego, a także szczegółowo przeprowadzić porównanie wszystkich obecnie dostępnych kont bankowych we wszystkich możliwych bankach. Często dzieje się tak, że wybieramy produkty reklamowane, czy to w telewizji czy też w radiu czy gdziekolwiek indziej. Niestety prawda jest taka, że na reklamę producent produktu musi wydać pieniądze. Dzięki temu zyska większą ilość klientów jednak jego produkt będzie na pewno droższy by móc zrekompensować „straty” poniesione na promocję danego produktu. Identycznie jest z kontami bankowymi. Często ciekawszymi  bardziej korzystnymi ofertami są te, które nie są reklamowane w telewizji czy w radiu, te które nie są znane. Warto jest wykorzystać internetowe porównywarki lub innego rodzaju programy pomagające na szczegółowe porównanie danych na temat kont bankowych.

czytaj więcej