Wpis otagowano "informacje"

Czym grozi zerwanie umowy lokaty czasowej?

Tak jak na każdy inny produkt finansowy tak również na lokatę bankową podpisujemy umowę. Umowa ta jest oczywiście wiążąca dla obydwu stron i powinny one przestrzegać bardzo restrykcyjnie zapisów umieszczonych w tejże umowie. Czym grozi zerwanie umowy? Oczywiście nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dzieje się tak również w przypadku zerwania umowy lokaty pomiędzy klientem, a bankiem.

Do zerwania umowy dochodzi najczęściej z powodu klienta, to on zrywa umowę i to on musi liczyć się z konsekwencjami. Zerwanie umowy jest równoznaczne z utratą wszelkich odsetek naliczonych dotychczas przez bank na nasze konto, nie mniej jednak trzeba liczyć się także z tym, ze w umowie można znaleźć się zapis, mówiący o tym, że bank ma prawo pobrać od nas dodatkowe pieniądze w przypadku gdy zerwiemy umowę.

Warto więc jest zastanowić się nad odpowiednim doborem lokaty bankowej, tak abyśmy nie musieli zrywać umowy jednocześnie tracą potencjalny zysk, czas, a do tego tracąc dodatkowe pieniądze w przypadku niekorzystnych zapisów w umowie.

czytaj więcej

Czy konto oszczędnościowe to dobry zamiennik dla lokaty?

Wszystko oczywiście zależy od tego jak postrzegamy całą sprawę.  Swego czasu lokaty podbijały rynek finansowy w naszym kraju i robią to nadal, ludzie chętnie zakładają lokaty, jednak teraz gdy nie będzie możliwości pominięcia podatku Belki na pewno się to zmieni, jak bardzo to zależy od tego czy banki wymyślą nowe rozwiązanie dla lokat, dzięki któremu będzie można pominąć obowiązkowy podatek.

Konta oszczędnościowe posiadają równie wysokie oprocentowania jak nie jedna lokata obecnie dostępna na rynku. Plusem kont oszczędnościowych jest oczywiście to, że możemy dokonywać wypłat pieniędzy lub zlecać przelewy, jednak należy pamiętać, że banki ograniczają takie możliwości do jednej lub kilku w miesiącu, za następne będziemy musieli płacić. Nie mniej jednak mamy dostęp do naszej zainwestowanej w konto oszczędnościowe gotówki.

Ważnym plusem konta oszczędnościowego jest również to, że możemy na nie wpłacić dodatkowe pieniądze wtedy kiedy tylko będziemy chcieli w kwotach jakie tylko będziemy mogli, to poważna przewaga nad typowymi lokatami gdzie pieniądze zostają dosłownie zamrożone.

czytaj więcej

Lokata onLINE 3M w Aukcji Lokat wersja pierwsza w neoBANKu.

neoBANK to naprawdę prężnie rozwijający się bank w naszym kraju. Dużym jego plusem jest specjalny internetowy oddział gdzie możemy „wykupić” praktycznie wszystkie oferowane produkty bankowe. Przyjrzyjmy się jednak pewnej lokacie oferowanej przez ten bank, jest to Lokata onLINE 3M w Aukcji Lokat (1). Nazwa jest długa i może sprawiać problemy w zapamiętaniu, jednak zasady panujące przy zakładaniu lokaty są proste i klarowne.

Oprocentowanie tejże lokaty jest oprocentowaniem stałym, a w sakli roku wynosi aż siedem procent. Warto też wspomnieć, że lokata ta dostępna jest tylko i wyłącznie dla nowych klientów banku. Lokatę onLINE 3M w Aukcji Lokat (1) zakładamy na trzy miesiące. Wpłacić na nią możemy tylko i wyłącznie pięćdziesiąt tysięcy złotych, nie mniej, nie więcej. Kapitalizacja odsetek nastąpi po upływie trwania umowy, a więc na koniec okresu rozliczeniowego można by rzec. W przypadku gdy zerwiemy wcześniej umowę, nasze odsetki będą naliczone na podstawie oprocentowania obniżonego o pół procenta.

czytaj więcej

Lokata Wyjątkowa od Polbanku EFG.

Lokata Wyjątkowa to oferta skierowana do klientów banku, mocno reklamowanego przez polską biegaczkę narciarską, Justynę Kowalczyk. Polbank EFG to bardzo dobry bank z ciekawą ofertą, zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm. Przyjrzyjmy się bliżej jednak ofercie, jaką jest Lokata Wyjątkowa.

Jest to lokata o oprocentowaniu w skali roku rówym 7.2 procenta. Oferta jest skierowana do osób posiadających w banku Rachunek Mistrzowskie Konto Osobiste lub Rachunek Bankowości Osobistej. Kwota jaka może być przeznaczona na lokatę to od pięćdziesięciu tysięcy złotych do nawet pięciuset tysięcy złotych. Oferta ta, dotyczy niestety jedynie nadwyżki zgromadzonej na saldzie klienta w dniu 31 grudnia ubiegłego roku.

Jest to pięciomiesięczna lokata. Kapitalizacja odsetek następuje po upływie okresu pięciu miesięcy, więc na koniec umowy. Dzięki stałemu oprocentowaniu możemy być pewni swoich zysków i tak w przypadku wpłaty 50 tysięcy złotych, po upływie pięciu miesięcy uzyskamy ponad tysiąc dwieście złotych.

Jeżeli zerwiemy umowę musimy liczyć się z utratą aż 80 procent odsetek.

czytaj więcej