Wpis otagowano "lokata"

Kilka porad jak nie dopuścić do zerwania umowy lokaty.

Kilka porad jak nie dopuścić do zerwania umowy lokaty.

Niestety dość częstym błędem ludzi jest to, że są zbyt pewni siebie i nie potrafią przewidywać różnych sytuacji, które mogą ich spotkać. Założenie lokaty bankowej to poważna decyzja, trzeba liczyć się z tym, że gdy wpłacimy te pieniądze, nie będziemy mogli ich wykorzystać w żaden sposób przed zakończeniem terminu trwania lokaty. Wyobraźmy sobie teraz sytuację, gdy rozbiliśmy nasz samochód i koszty naprawy musimy pokryć sami, a potrzebny jest porządny remont. Ostatnie poważne oszczędności wpłaciliśmy na lokatę, a teraz nie mamy za co naprawić pojazdu. Zrywamy lokatę, tracimy odsetki, a dość często musimy ponieść także dodatkowe koszty zerwania umowy.

Jak tego uniknąć? To proste. Dla przykładu, mając 30 tysięcy złotych lepiej jest założyć trzy lokaty po 10 tysięcy złotych na takich samych warunkach jakby miało to być dla jednej lokaty na 30 tysięcy złotych. Zrywając jedną umowę stracimy tylko odsetki z jednej lokaty, a nie z całej kwoty.

Jeżeli nie mamy pewności nie powinniśmy tez zakładać długoterminowych lokat.

czytaj więcej

Jaką lokatę wybrać w czasie kryzysu gospodarczego?

Jaką lokatę wybrać w czasie kryzysu gospodarczego?

Każdy z nas kto choć minimalnie interesuje się sytuacją w kraju i na świecie wie, że obecnie panuje kryzys gospodarczy, oczywiście można powiedzieć, że najgorsze już za nami, jednak  nie ma co liczyć na szybką popraw sytuacji w kraju i na świecie, ponieważ skutki kulminacji kryzysu gospodarczego będą ciągnęły się latami (masowe zwolnienia z pracy, upadek wielu firm, obniżenie wartości pieniądza).

Jak więc wybrać odpowiednią lokatę, która da nam pewne zyski w czasach kryzysu, w czasach gdzie pieniądz ciągle słabnie, a gospodarka kraju nie jest w ciekawej sytuacji? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Najlepszą lokatą na czas kryzysu, będzie oczywiście lokata długoterminowe, najlepiej na kilka lat, wybierać też trzeba taką lokatę, która będzie miała najwyższe możliwe oprocentowanie. Nie możemy zapomnieć, że oprocentowanie to musi być stałe, w przypadku zmiennego oprocentowania wahało by się ono tak samo jak gospodarka kraju. Należy jednak taką lokatę założyć na samym początku kryzysu, gdy kryzys się kończy, nie ma sensu zakładać lokaty, która będzie miała niskie oprocentowanie, a na rynku będą pojawiały się coraz lepsze oferty.

czytaj więcej

Lokata z Kuponem IV od Idea Banku.

Idea Bank to bank funkcjonujący na polskim rynku głównie z myślą o osobach, które posiadają własną działalność gospodarczą. Bank chce spierać polskich przedsiębiorców. Niemniej jednak w ofercie banku znajdziemy także produkty skierowane wprost do osób, które nie posiadają działalności gospodarczej, więc są po prostu indywidulanymi klientami banku.

Lokata z Kuponem IV to lokata skierowana z wyłącznością do nowych klientów banku, którzy mogą założyć tylko i wyłącznie jedną taką lokatę bankową. Jest to lokata oprocentowana na poziomie aż ośmiu procent. Ustalone przez Idea Bank oprocentowanie jest oprocentowaniem stałym, a termin trwania samej lokaty to równo trzy miesiące. Warto też wspomnieć, że oprocentowanie jest oprocentowaniem podanym w skali roku. Minimalna kwota jaką możemy wpłacić na lokatę to jeden tysiąc złotych, maksymalnie może być to aż dziesięć tysięcy złotych. Oprocentowanie jest stałe, więc o zyski możemy być spokojni. Kapitalizacja następuje po okresie trwania umowy, a zerwani umowy skutkuje utratą wszystkich zgormadzonych odsetek.

czytaj więcej

Lokaty jednodniowe to już przeszłość.

We wcześniejszym artykule opisaliśmy możliwości uniknięcia podatku Belki. Był tam opisany najpopularniejszy sposób czyli wykorzystanie dziennej kapitalizacji niedużych kwot, przy których odsetki wynosiły nie więcej niż czterdzieści dziewięć groszy. Dzięki tak sprytnemu zabiegowi tego typu lokaty stały się najbardziej popularne na rynku lokat dla osób z gotówką nie przeciętnego Polaka.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, nasz ukochany rząd widząc jak jego obywatele robią fiskusa w trąbkę postanowił działać.  Przyszłe zmiany są niewielkie pod względem ilości niestety pod względem oddziaływania są to już jednak ogromne zmiany, ponieważ podstawa do naliczenia podatku Belki nie będą już naliczane za pomocą zaokrąglenia do pełnych złotówek, a teraz będzie to zaokrąglanie do pełnych groszy, a na dodatek, gdyby tego było mało, zaokrąglanie to będzie zawsze do góry.

Przepisy te mają wejść w życie 31 marca 2012 roku, tak więc niewiele już zostało czasu, by przeciętny Polak mógł zarobić dzięki bankowi na lokatach nie płacąc przy tym żadnego podatku.

czytaj więcej