Wpis otagowano "porady"

Na co zwracać uwagę podczas wybierania konta osobistego (część 4).

Mówiliśmy już o dostępności kont osobistych przez różne kanały dostępu, a także o różnego rodzaju opłatach. Ważna jest też dostępność bankomatów o czym już wspominaliśmy, jednak nie mówiliśmy o czym bardzo istotnym, a mianowicie o wpłatomatach, czyli urządzeniach pokrewnych dla bankomatów jednak nie wypłacających pieniędzy, a przyjmujących je. Jest to naprawdę ważne, szczególnie w przypadku gdy na nasze konto chcemy wpłacić niewielką sumę pieniędzy, gdzie w przypadku poczty czy innych instytucji musielibyśmy czekać sporo czasu, a dodatkowo także uiścić odpowiednią opłatę za przelew, czy to w odniesieniu procentowym czy też jednostkowym.

Mówiliśmy o bankomatach i wpłatomatach, należy jednak pamiętać, że to nie wszystko i bardzo istotnymi cechami dobrego konta osobistego jest także ilość placówek, a także oddziałów danego banku w naszej okolicy. W przypadku dużych banków oczywiście tych placówek może być nawet do kilkunastu w dużych miastach, jednak w przypadku banków internetowych jest już z tym gorzej. Jednak dobrym przykładem na to, że nawet banki internetowe mogą mieć placówki jest mBank.

czytaj więcej

Na co zwracać uwagę podczas wybierania konta osobistego (część 3).

We wcześniejszej części mówiliśmy o opłatach za kartę kredytową. Kolejnym ważnym aspektem jest oczywiście możliwość obsługi naszego konta za pomocą różnych kanałów dostępu. Jest to istotne szczególnie przy tradycyjnych kontach osobistych, ponieważ w przypadku kont internetowych, takie kanały jak Internet czy telefon mamy stu procentowo zapewnione. Dzięki dostępowi przez Internet będziemy mogli łatwo i przyjemnie dokonywać zakupów na allegro czy też płacić rachunki za gaz, prąd czy cokolwiek innego. Natomiast dzięki dostępowi przez telefon, będziemy mogli zlecić konkretny przelew nawet w momencie gdy nie mamy dostępu do naszego konta osobistego przez Internet z powodu awarii sieci czy też jakiegokolwiek innego powodu.

Bardzo ważnym aspektem praktycznie dla każdego banku jak i konta osobistego jest to, ile w danym mieście w którym mieszkamy lub w danej okolicy znajduje się miejsc w których możemy wypłacić gotówkę, czyli krótko mówiąc ile jest bankomatów.

czytaj więcej

Na co zwracać uwagę podczas wybierania konta osobistego (część 2).

W dalszej części artykułu będziemy kontynuowali wątek bardzo istotnych cech kont osobistych, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy ich wyborze. Ostatnią cechą było oprocentowanie, na temat którego warto dodać jeszcze jedno – dzięki odsetkom możliwe, że będziemy mogli pokryć koszty prowadzenia konta i innego rodzaju opłaty.

Wielce istotną sprawą jest to, czy bank pobiera opłaty za kartę bankomatową lub jak kto woli kartę płatniczą. To niezwykle istotne w szczególności w przypadku kont osobistych internetowych, gdzie często nie mamy innego wyjścia jak udać się do bankomatu by mieć w portfelu gotówkę. Opłata za kartę jest zazwyczaj pobierana co miesiąc, a jej wysokość jest uzależniona od banku. Często też w przypadku gdy dokonujemy częstych zakupów lub zakupów na określoną kwotę w miesiącu rozliczeniowym bank może nas zwolnić z obowiązku opłacania karty w danym miesiącu rozliczeniowym. To bardzo dobra motywacja do wykonywania płatności elektronicznych.

czytaj więcej

Na co zwracać uwagę podczas wybierania konta osobistego (część 1).

Konto osobiste, jak sama nazwa mówi, będzie naszym prywatnym kontem wykorzystywanym z życiu prywatnym, czy to do wykonywania przelewów za rachunki czy tez innego rodzaju działań. Podczas wybierania takiego konta powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka cech takich kont.

Pierwszą i podstawową sprawą jest oczywiście opłata pobierana przez bank za dokonywanie przelewów, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, to bardzo istotne w szczególności gdy dokonujemy naprawdę wielu przelewów.

Drugą bardzo istotną sprawą będzie równie to, ile bank sobie zażyczy za prowadzenie naszego konta osobistego. Duża część banków nie pobiera aktualnie opłat za prowadzenie tych najprostszych kont osobistych jednak warto wiedzieć, że bank „stratę” tą odbija sobie na innego rodzaju opłatach ponoszonych przez swojego klienta.

Istotnym jest również oprocentowanie konta osobistego, ponieważ w przypadku gdybyśmy trzymali na nim dość spore pieniądze, to możemy być pewni, że przy dużym oprocentowaniu będziemy co miesiąc zyskiwali tak naprawdę kilka, a może nawet kilkanaście złotych.

czytaj więcej