Wpis otagowano "wybór"

Na co zwracać uwagę podczas wybierania konta osobistego (część 5).

Omówiliśmy już tak istotne rzeczy jak chociażby ilość bankomatów oraz wpłatomatów danego banku w naszej okolicy czy też ilość placówek banku. Jednak bardzo ważnymi cechami dobrego konta osobistego są także inne aspekty. Jednym z nich jest prowizja jaką pobierze bank podczas wypłacania pieniędzy w okienku bankowym. Każdy z nas chyba wie, że w bankomacie nie pobierzemy z byt dużych kwot, a samo pobieranie większych pieniędzy w bankomatach jest niebezpieczne, szczególnie w nocy w nieciekawych lokalizacjach. Na pewno istotnym jest wysokość prowizji za pobranie gotówki w okienku bankowym, ponieważ nikt z nas pobierając pieniądze w wysokości 10 tysięcy złotych nie chciałby oddawać pięciu procent dla banku.

Wracając do bankomatów, bardzo istotne jest również to, jaką prowizję bank pobiera za wypłaty gotówki w bankomatach innego banku to ważne, gdy w okolicy nie będzie bankomatu z rodzimego banku.

Wybierając konto osobiste zwracajmy uwagę na tego rodzaju cechy kont. To niezwykle istotne sprawy, które albo nam umilą życie, albo w przyszłości uprzykrzą.

czytaj więcej

Pierwsza Lokata w Meritum Banku.

Meritum Bank, to bank z doświadczeniem, obecny na polskim rynku od połowy 1990 roku. Do 2009 roku występował pod nazwą Banku Współpracy Europejskiej. Obecnie oferuje w swoim wachlarzu produktów finansowych bardzo ciekawą lokatę jaką jest Pierwsza Lokata.

To lokata przeznaczona przede wszystkim dla osób, które w ciągu ostatniego miesiąca otworzyli MeritumKonto Zarabiające. Lokata ta jest dostępna tylko przez miesiąc od założenia konta, możemy ją założyć tylko raz. Oprocentowanie ustalone przez bank dla tej lokaty bankowej to 8.5 procenta, oczywiście w skali roku, a sama lokata jest zakładana na trzy miesiące.  Jeżeli chodzi o oprocentowanie to warto powiedzieć, że jest ono oprocentowaniem stałym. Kapitalizacja odsetek następuje dopiero po upływie okresu trwania umowy o lokatę. Minimalna kwota wpłaty na lokatę to pięćset złotych, maksymalna to pięć tysięcy złotych.

W przypadku gdybyśmy zerwali umowę lokaty przed czasem musimy liczyć się z konsekwencjami polegającymi na utracie wszelkich zgromadzonych na  lokacie odsetek.

czytaj więcej

Wybieranie konta bankowego – podsumowanie.

Wybieranie konta bankowego – podsumowanie.

Znając już odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie powinniśmy rozpocząć przeszukiwanie ofert banków. To zawsze nasze potrzeby oraz wymagania odnośnie funkcjonalności powinny stanowić priorytet przy wyborze konta, a nie jak wydaje się większości – promocje, specjalne oferty i powiedzenie „ że coś jest tańsze od tamtego, więc wybiorę to”.

W sieci znajduje się wiele ciekawych narzędzi do porównywania kont bankowych, nie bójmy się ich używać, to słowa kierowane szczególnie do osób dorosłych, które mają tendencję do przyzwyczajeń, co zresztą powoduje, że często tracą na swoich wyborach, ponieważ pozostają wierni swoim wcześniejszym bankom lub kierują się decyzją znajomych, która niestety często jest mylna i mniej opłacalna.

Konta bankowe powinniśmy porównywać pod względem opłat za przelewy, opłat za prowadzenie, a także opłat za kartę płatniczą. To bardzo ważne, często opłaty mogą nas przerosnąć, ponieważ banki stawiają przeróżne warunki. Należy także czytać każdy regulamin i tym podobne dokumenty ponieważ w późniejszym czasie wszystko co było napisane drobnym druczkiem może się na nas zemiścić.

czytaj więcej